» » Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. III - Jacek Piekara

Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. III - Jacek Piekara

Inkwizytor Mordimer Madderdin powraca!
Arnold Lowefell i Mordimer Madderdin znowu się spotykają. Tym razem, by wspólnie wziąć udział w misji w przeklętej krainie rządzonej przez amoralnych władców i zdegenerowanych kapłanów. Zamieszkanej przez dziki lud, który wiarę w Chrystusa połączył z pogańskimi obrządkami. Tysiące mil od granic Cesarstwa, inkwizytorzy będą musieli wypełnić tajną misję kluczową dla całego chrześcijaństwa.
"Płomień i krzyż III" to również opowieść o mało znanych lecz potężnych funkcjonariuszach Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. O Hildegardzie Reizend - podróżniczce, która przewędrowała świat od Afryki po Himalaje. O biegłym w sztuce magicznej Barnabie Biberze. To również historia Rzymianina, Herenniusza Furiusa - cesarskiego szpiega, który na własne oczy widział Ukrzyżowanie i Zstąpienie Jezusa Chrystusa.
Węzły intryg zaciskają się na szyjach wszystkich bohaterów. Kto musi umrzeć dla dobra chrześcijaństwa, a kto przeżyje, by dalej służyć Sprawie?

  • Autor: Jacek Piekara
  • Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
  • Język: polski
  • ISBN: 9788379643936
  • Data wydania: 2019-02-13
  • Liczba stron: 475
  • Ocena: 7,1
  • Wydawnictwo: Fabryka Słów
20-08-2020, 11:15 0 0

Komentarze


Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.