» » Oddychając pod wodą. Duchowość i Program 12 Kroków - Richard Rohr

Oddychając pod wodą. Duchowość i Program 12 Kroków - Richard Rohr

To pierwsze w Polsce wydanie fascynującej książki o. Richarda Rohra, która w USA jest ciągle bestsellerem . Autor przyjmuje założenie, że prawie wszyscy jesteśmy uzależnieni. To może być uzależnienie od alkoholu, narkotyków, innych ludzi… Jednak najważniejszym, zdaniem Rohra, uniwersalnym uzależnieniem są destrukcyjne wzorce myślenia. Choć nie możemy zahamować zalewającej nas fali popkultury, możemy starać się zrozumieć rzeczywistość, zbudować własną przystań i nauczyć się „oddychać pod wodą”.

Problem w tym, abyśmy potrafili zrozumieć, że jesteśmy uzależnieni, przyznać się do uzależnienia, do własnej bezradności wobec niego i umieli znaleźć drogę do odzyskania pełni wolności.

Richard Rohr pokazuje taką drogę w książce „Oddychając pod wodą. Duchowość i Program 12 Kroków”. Kierowanie się zbudowanymi na ewangeliach zasadami Programu 12 Kroków, stosowany m.in. w grupach AA, może uwolnić każdego od każdego uzależnienia w tym uzależnienie od popełniania grzechów.
Franciszkanin patrzy na grzech jak na uzależnienie – w kategoriach choroby, a nie winy – która wymaga wymierzenia kary. Rohr wskazuje, że uzależnienie wysysa z nas nasze najgłębsze i prawdziwe tęsknoty, siłę życia, która sprawia, że „pragniemy wody ze strumieni”. Duchowe pragnienie jest napędem, jaki został umieszczony w nas na samym początku. Każdy nałóg niszczy ten napęd.

Zdaniem Richarda Rohra Program 12 Kroków przyczynił się w ogromnym stopniu do rozwoju duchowości Amerykanów. Autor pokazuje, jak w naszych poszukiwaniach wiary możemy się wzorować na tym programie walki z nałogiem. Dzięki zasadom w nim zawartych, nie tylko wyzwolić się z nałogu, ale także odkryć współczucie dla siebie i innych.

  • Autor: Richard Rohr
  • Kategoria: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • Język: polski
  • ISBN: 9788364721311
  • Data wydania: 2015-01-01
  • Liczba stron: 144
  • Tłumaczenie: Arkadiusz Korolik
  • Ocena: 7,7
  • Wydawnictwo: Charaktery
Informacja
Użytkownicy niezalogowani nie mają możliwości oceniania, komentowania ani pobierania plików. Załóż darmowe konto TUTAJ.
25-08-2019, 14:53 0 0

Komentarze


Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.