» » Dlaczego warto czytać książki? Powody, których być może nie znasz!

Dlaczego warto czytać książki? Powody, których być może nie znasz!

W czasach komputerów, tabletów i smartfonów oraz czytników elektronicznych niestety coraz rzadziej sięga się po tradycyjne książki. Wprawdzie najważniejsze jest to, żeby czytać  w ogóle cokolwiek i jakkolwiek. Jednak statystyk mówią wyraźnie, że wiele osób teraz woli sięgnąć po streszczenie, niż po książkę. A dlaczego warto czytać?

Dlaczego warto czytać książki?

Nie od dziś wiadomo, że osoba, która jest oczytana, ma niezwykle duży zasób słów. Takim osobom łatwiej jest już w szkole, gdy trzeba pisać wypracowania czy egzaminy semestralne. Z telewizji i Internetu nie nauczymy się aż tylu słów.
Czytanie książek stymuluje nasza pamięć. Dzięki temu łatwiej jest nam się uczyć i zmuszamy wręcz nasz mózg do pracy, a jak wiadomo, zazwyczaj tylko niewielka jego część jest przez nas wykorzystywana.
Czytanie pozwala zapomnieć o problemach i się odprężyć. Oczywiście musisz w tym celu wybrać książkę, która naprawdę jest dla Ciebie ciekawa. Wówczas możesz zapomnieć choćby o całym świecie i wczuć się w role książkowych bohaterów.
Czytanie książek ma też wpływ na naszą inteligencję. Z mądrych lektur, możemy dowiedzieć się wielu mądrych rzeczy.

Dlaczego jeszcze warto sięgać po książki?
To nie wszystkie zalety wynikające z czytania książek. Należy do nich dopisać:
  • Stale rosnącą wrażliwość. Udowodniono, że ludzie którzy czytają książki regularnie dużo chętniej chodzą na różnego rodzaju wystawy, czy też do muzeów.
  • Inspiracje! Wiele osób, które odnosiło większe lub mniejsze sukcesy czerpało inspiracje na swoje biznesy właśnie z książek.
  • Mniej błędów. Ludzie oczytani zapamiętują wzrokowo pisownię wyrazów. Dzięki temu popełniają mniej błędów ortograficznych.
  • Rozwijanie zainteresowań. Jeśli interesujesz się jakąś mało popularną dziedziną może być Ci trudno znaleźć sobie takiego rozmówce, który zrozumie Twoje pasje. Ale na książkę w temacie trafisz już zdecydowanie łatwiej, jeśli nie w tradycyjnej księgarni, to przez internet. A z takiej książki dowiesz się o swojej pasji jeszcze więcej! I to za niewielkie pieniądze.
  • Książki budują empatię. Udowodniono, że osoby, które chętnie sięgają po książki są bardziej empatyczne i chętniej działają społecznie. Są też wrażliwsze na ludzką krzywdę.
Jak widać czytanie książek ma naprawdę wiele różnorodnych zalet. Jedną z nich jest też to, że można je po prostu wąchać. Prawdziwy książkoholik doskonale wie, że nowa książka.. papier, pachnie tak, jak nic innego. Aż chcę się ją chłonąć najlepiej od razu. Jednym tchem.
Informacja
Użytkownicy niezalogowani nie mają możliwości oceniania, komentowania ani pobierania plików. Załóż darmowe konto TUTAJ.
10-03-2020, 12:19 114 0

Komentarze


Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.