» » Tischner. Podróż - Witold Bereś

Tischner. Podróż - Witold Bereś

W piętnastą rocznicę śmierci Józefa Tischnera proponujemy książkę o legendarnym księdzu i filozofie. Prostą i mądrą, dowcipną, a przecież poważną.

Mimo braku czasu zawsze znajdował go dla każdego. Jak to robił? Jakim był człowiekiem? Czym były dlań dom i ukochane góry, bez których nie powstałaby słynna „Filozofia po góralsku”? Dlaczego tak ważne były dla niego dzieci, dla których celebrował specjalne msze? Dlaczego w Radiu Maryja mówiono o nim „tak zwany ksiądz Tischner”? Czym była przyjaźń z Karolem Wojtyłą? Co dziś powiedziałby nam Tischner?

O księdzu Tischnerze opowiadają członkowie jego rodziny, znajomi, przyjaciele, współpracownicy. Są wśród nich osoby, których nikomu nie trzeba przedstawiać: m.in. ksiądz Adam Boniecki i Krzysztof Kozłowski, biskup Tadeusz Pieronek i Tadeusz Mazowiecki, kardynał Dziwisz i Lech Wałęsa, Józefa Hennelowa i Adam Michnik, Jacek Żakowski i Piotr Mucharski.

Jest wreszcie sam Józef Tischner, komentujący swe życie i dzieło. Zawsze celnie i tak pięknie, jak choćby w słowach o domu: Wszystkie drogi człowieka przez świat mierzą się odległością od domu.

Wszechstronna biografia Józefa Tischnera we wspomnieniach od domu rodzinnego po długie umieranie jest także kapitalną „biografią” Polski drugiej połowy XX wieku.

  • Autor: Witold Bereś
  • Kategoria: biografia, autobiografia, pamiętnik
  • Język: polski
  • ISBN: 9788380320215
  • Data wydania: 2015-05-06
  • Ocena: 7,5
  • Wydawnictwo: Wielka Litera
Informacja
Użytkownicy niezalogowani nie mają możliwości oceniania, komentowania ani pobierania plików. Załóż darmowe konto TUTAJ.
4-12-2019, 08:16 0 0

Komentarze


Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.