Gdy każdy wybór oznacza czyjąś śmierć…
Koniec II wojny światowej nie dla wszystkich oznaczał koniec walki. Partyzantom, którzy nie złożyli broni przyszło zmierzyć się z nowym okupantem i jego zwolennikami. Nie rezygnowali, choć mieli świadomość, że ich przyszłość, to śmierć w bitwie lub z rąk agentów bezpieki w celach.
Lato 1945 roku. W okolicach Przemyśla oddział majora Kosy zbrojnie przeciwstawia się nowemu ustrojowi. Zadanie rozprawienia się z partyzantami otrzymuje kapitan Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Lesław Wolski. Ambitny kabewiak nie cofnie się przed niczym by dopaść osławionego bandytę.
Rozpoczyna się akcja o kryptonimie „Dobry Ubek”, w której zmierzą się dwaj godni siebie przeciwnicy. Jednak najważniejszą rolę w tej walce odegra mężczyzna o pseudonimie „Trup”.
Powieść Dobru ubek to druga po Piekło odzyskane część cyklu Niezłomni, opisujący historie ludzi żyjących w powojennej rzeczywistości. Zagubionych i niepewnych przyszłości, wciąż przeżywających wojenną traumę, różnie pojmujących pojęcia patriotyzmu i wolności, jednak z żelazną konsekwencją dążących do osiągnięcia wytyczonych celów.
Grzegorz Majewski urodził się w 1980 roku w Trzciance. Studia dziennikarskie ukończył w Poznaniu, a obecnie mieszka w Wejherowie. Jest wnukiem Żelisława Majewskiego, partyzanta AK działającego pod pseudonimami „Demon” i „Żbik”, który po wojnie został jednym z pierwszych leśniczych na terenach Pomorza Zachodniego.
- Autor: Grzegorz Majewski
- Kategoria: kryminał, sensacja, thriller
- Język: polski
- ISBN: 9788365310736
- Data wydania: 2017-06-26
- Liczba stron: 272
- Ocena: 7,2
- Wydawnictwo: Erica