» » Xamarin. Tworzenie aplikacji cross-platform. Receptury - Taskos George

Xamarin. Tworzenie aplikacji cross-platform. Receptury - Taskos George

Platforma Xamarin.Forms jest wszechstronnym narzędziem dla nowoczesnych programistów. Umożliwia budowanie aplikacji w języku C#, włączając w to interfejsy graficzne dla urządzeń macOS, Android i Windows Phone. Ułatwia budowanie niestandardowych widoków, układów i kontrolek. Xamarin pozwala również na tworzenie własnych uniwersalnych wtyczek i udostępnianie ich w systemie NuGet. Obecnie Xamarin.Forms zdobywa coraz większą popularność. W wielu dużych firmach stanowi standard budowy oprogramowania dla urządzeń mobilnych.

W tej książce opisano zasady programowania aspektowego przy tworzeniu architektury aplikacji, która działa efektywnie na każdej platformie i korzysta z wbudowanego lokalizatora usług. Przedstawiono dobre praktyki tworzenia i dostosowywania kontrolek Xamarin.Forms ListView, grupowania elementów, list szybkiego dostępu i niestandardowych komórek. Opisano również procedury testowania interfejsu użytkownika, zarówno lokalnie, jak i za pomocą Xamarin Test Cloud. Czytelnik dowie się również, w jaki sposób monitorować aplikację za pomocą usługi Xamarin Insights, a także jak przygotować aplikację do udostępnienia i umieścić ją w sklepie internetowym.

W książce między innymi:


rozpoczęcie pracy na platformie Xamarin.Forms
tworzenie interfejsu użytkownika i wyświetlanie widoków
budowa kodu wielokrotnego użytku
tworzenie animacji i obsługa gestów użytkownika
tworzenie uniwersalnych komponentów współpracujących z bazą SQLite i usługą REST
testowanie aplikacji, w tym za pomocą platformy Calabash i terminala REPL


Xamarin.Forms — twórz aplikacje idealne dla urządzeń mobilnych!


George Taskos programuje od dzieciństwa. W 2005 roku zajął się profesjonalnym tworzeniem aplikacji. Tworzył wieloserwerowe aplikacje oparte na różnych technologiach, m.in. Windows Forms, WPF, ASP.NET MVC, SOAP i REST. Od kilku lat rozwija aplikacje dla systemów iOS i Android, wykorzystując technologię Xamarin Cross Platform Mobile. W 2009 roku Taskos uzyskał tytuły Microsoft Certified Solutions Developer i Xamarin Certified Mobile Developer. Mieszka w Nowym Jorku. W wolnym czasie angażuje się we wspieranie rozwoju nowych firm.

  • Autor: Taskos George
  • Kategoria: informatyka, matematyka
  • Język: polski
  • ISBN: 9788328335370
  • Data wydania: 2017-08-22
  • Ocena: 0,0
  • Wydawnictwo: Helion
Informacja
Użytkownicy niezalogowani nie mają możliwości oceniania, komentowania ani pobierania plików. Załóż darmowe konto TUTAJ.
1-07-2020, 10:23 0 0

Komentarze


Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.