Jakie mięśnie sąsiadują z vena jugularis?
Jak usytuowane są struktury wewnętrzne i poszczególne narządy królika, świnki morskiej, szczura, myszy oraz chomika?
Odpowiedź na te i inne pytania znajdziemy w „Atlasie anatomii małych zwierząt laboratoryjnych”, w którym każdemu z tych gatunków poświęcono ponad kilkadziesiąt tablic anatomicznych. Opisy ilustracji zamieszczono w wersjach łacińskiej i polskiej, dołączono również słowniczek łacińsko-angielski nomenklatury anatomicznej.
Liczne przekroje poszczególnych części ciała - pomagają zlokalizować położenie narządów i zrozumieć, jakie są między nimi zależności topograficzne.
Barwne ilustracje oraz aktualna nomenklatura anatomiczna w języku łacińskim,
polskim i angielskim sprawiają, że wiedza z zakresu anatomii topograficznej tych zwierząt jest wyjątkowi przystępna i wyczerpująca.
- Autor: Peter Popesko
- Kategoria: nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
- Język: polski
- ISBN: 9788309990277
- Data wydania: 2010-01-01
- Liczba stron: 480
- Tłumaczenie: Henryk Kobryń
- Ocena: 0,0
- Wydawnictwo: Powszechne Wydawnictwo Rolnicze i Leśne Sp.z o.o.