Zło powraca a bohaterowie „Zmorojewa” pakują się w nowe kłopoty.
Mroczne wydarzenia poprzedniego lata zaczynają się zacierać w pamięci Anki i Tytusa, gdy znów coś pod ziemią zaczyna się dziać.
Tym razem robi się głośno o wsi Płaszów Kozłowiecki z powodu tajemniczego samozwańczego uzdrowiciela – Adama Kropińskiego, do którego ciągną pielgrzymki liczących na uleczenie. Z kompleksu budynków zwanego Świątynią wyłania się stary, wiktoriański dom, w którym dochodzi do podejrzanych cudotwórczych zjawisk.
Tymczasem „złe oko” czuwa, czeka na okazję, by otworzyć drzwi pomiędzy światem Powiernika Światła, a Strażniczką Ciemności. Powoli staje się jasne, że nadchodzi wielka katastrofa i zdaje się, że wszystko już stracone.
Chudy nastolatek, który walczyć potrafi tylko w grach komputerowych i jego przebojowa przyjaciółka, po raz kolejny wikłają się w bezwzględną walkę Dobra ze Złem. By ratować Ankę z tarapatów Tytus, z nowymi towarzyszami przygód, wyrusza na spotkanie z Wypalonym i jego przerażającymi wysłannikami. Fantastyczne wydarzenia osadzone w barwnych polskich realiach wciągają i trzymają w napięciu jak najlepszy horror Stephena Kinga.
- Autor: Jakub Żulczyk
- Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
- Język: polski
- ISBN: 9788326827136
- Data wydania: 2019-04-28
- Liczba stron: 528
- Ocena: 6,3
- Wydawnictwo: Agora