» » Swoboda zakładania przedsiębiorstw przez osoby prawne (art. 43-48 TWE) - Ewa Skibińska

Swoboda zakładania przedsiębiorstw przez osoby prawne (art. 43-48 TWE) - Ewa Skibińska


Książka jest całościowym opracowaniem zasad korzystania ze swobody zakładania przedsiębiorstw (art. 43-48 TWE) przez osoby prawne przynależne do Wspólnoty.


W monografii szczegółowo omówiono - w świetle orzecznictwa TSWE (m.in. wyroki w sprawach: Centros, Überseering, Inspire Art) i poglądów zawartych w piśmiennictwie dotyczącym prawa europejskiego - zagadnienia m.in. związane z:

przesłankami dopuszczalności korzystania z prawa do transgranicznego przeniesienia zarówno siedziby statutowej, jak i siedziby rzeczywistej osoby prawnej, odnosząc się również dopolskich regulacji zawartych w Prawie prywatnym międzynarodowymoraz Kodeksie spółek handlowych,
zakresem uprawnień osób prawnych zakładających oddział, agencję, spółkę zależną, etc. w innym państwie członkowskim,
nadużyciem swobody zakładania przedsiębiorstw,
możliwością transgranicznych transformacji prawnych, w tymzwłaszcza transgranicznego łączenia się spółek kapitałowych.

W monografii uporządkowano również, używaną w polskim piśmiennictwie, aparaturę pojęciową dotyczącą swobody zakładania przedsiębiorstw.





Monografie Prawnicze to seria, w której ukazują się publikacje omawiające w wyczerpujący sposób określone instytucje czy zagadnienia prawne. Adresujemy ją przede wszystkim do prawników poszukujących wnikliwego ujęcia tematu, łączącego teorię (poglądy doktryny, elementy prawnoporównawcze) i praktykę (bogaty wybór orzecznic­twa). A tego - ze względu na brak miejsca - nie znajdziemy nawet w komentarzach.

  • Autor: Ewa Skibińska
  • Kategoria: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • Język: polski
  • ISBN: 9788325504847
  • Data wydania: 2018-02-26
  • Ocena: 0,0
  • Wydawnictwo: C. H. Beck
8-11-2019, 23:46 0 0

Komentarze


Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.