"Faust" Erica Stenbocka, określanego największym dekadentem Londynu, autora budzącego grozę i jednocześnie zachwyt swoim zachowaniem. "Uczony, koneser, pijak, poeta, zboczeniec, najbardziej uroczy człowiek." - Takimi słowami określał go Wiliam Butler Yeats.
"Księga horoskopów i wiedzy tajemnej" to między innymi: Horoskop urodzeniowy - najpełniejsza w języku polskim charakterystyka 12 typów osobowych odpowiadających 12 znakom zodiaku. Sekshoroskop astralny - astrologiczny opis powiązań między znakami pod względem seksu i erotyki. Talizmany - wykładnia
Nauki doktora Steinera od wielu lat inspirują badaczy wiedzy tajemnej. Jego wykład, który prezentujemy w formie skróconej i uwspółcześnione, urzeka klarownością i siłą sugestii. Książkę kierujemy nie tylko do znawców przedmiotu, ale do wsystkich szukających drogi poznania i zrozumienia świata.